[email protected]
Bize Yazın

Gerekli Evraklar

Turistik amaçlı seyahat etmek istiyorsanız;

  • Mısır Konsolosluğu’na hitaben ıslak imzalı, kaşeli, seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini ve vize süresi bitmeden dönüleceğini taahhüt eden dilekçe
  • Banka hesap dökümü (Şube yetkilisinin ıslak imza ve kaşesi olmalı şubenin imza sirküleri alınmalıdır.)
  • 2 adet biyometrik ve güncel fotoğraf (Güncel ve 50×50 mm boyutlarında olmalıdır.)
  • Kimlik fotokopisi
  • Pasaport (varsa eski pasaportlar ile birlikte)
  • Ev-iş adresi, mail adresi ve cep telefon numarası
  • Otel ve uçak rezervasyonları
  • Varsa tapu ve araç ruhsatı fotokopileri

Belirtilen belgelere ek olarak;

Öğrenci iseniz;

  • Mısır turist vizesi için öğrenci olarak başvurmanız halinde herkesin hazırlaması gereken temel evraklara ilaveten güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi, reşitseniz sizin reşit değilseniz sponsorunuzun yeterli miktarda bakiye olduğunu gösteren banka hesap özeti, sponsorunuzun bağlı olduğu şirket tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekli evrak olarak istenmektedir. 

Ticari amaçlı seyahat etmek istiyorsanız;

  • Ticari faaliyet yürütülecek Mısır şirketinden alınmış, bu şirketin iletişim bilgilerini içerip kaşesi ve imzası bulunan davetiye olmalıdır.
Mısır Vizesi

Mısır Vizesi

Saati : 23:16

Vize Noktası, sizlere danışmanlık hizmeti vererek, vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Deneyimli ekibimiz ile birlikte sizlere, Mısır vize başvuru sürecinizde yardımcı oluyor ve formalite işlemler ile zaman kaybetmemenizi sağlıyoruz. Mısır vize başvuru ücreti ve detayları öğrenmek için iletişim formunu doldurarak bizlere mail atabilir veya iletişim numaramızdan bize ulaşarak anında bilgi alabilirsiniz.

Mısır vize başvurularında dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar:

1- Vize başvuru sürecinizi hızlandıracak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacak olan başlıca etkenler, evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması, destekleyici belgeler sunulmasıdır.

2- Pasaportunuzun en 6 ay geçerlilik süresi bulunmalı ve yıpranmış olmamalıdır.

3- Mısır Konsolosluğu tüm vize başvurularında, son 3 ay içinde çekilmiş, rötuşsuz, belirtilen ölçülerde ve arka fonu beyaz özelliklere sahip biyometrik fotoğrafları kabul etmektedir.

4- Mısır Konsolosluğu’na yapılan vize başvuruları sırasında sunulması gereken belgelerin son 3 ay içinde alınmış ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru değerlendirme sürecinde, sunulan evrakların orijinal nüshaları veya bu belgelere ek olarak yeni belgeler konsolosluk yetkilileri tarafından talep edilebilir.

5- Mısır vizesi için işlem süresi ortalama 30-45 iş günüdür. Randevu yoğunlukları ve vize değerlendirme süreci göz önünde bulundurulduğunda, Mısır vize başvurularınızı planladığınız seyahat tarihinden en az 2 ay önce yapmanızı önermekteyiz. 

Copyright 2024 © Vize Noktası - Tüm hakları saklıdır.
Bize Yazın