[email protected]
Bize Yazın

Gerekli Evraklar

Resmi davetiye ile başvuru yapacak iseniz;

 • İstanbul Konsolosluğu’na hitaben gönderilmiş olan davet
 • 2 adet biyometrik ve güncel fotoğraf (Güncel ve 33×48 mm boyutlarında olmalıdır.)
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport (varsa eski pasaportlar ile birlikte)
 • Bilgi formu doldurulmalıdır.

Şirket davetiyesi ile başvuru yapacak iseniz;

 • Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirket yetkilisi tarafından ıslak imzalı, kaşeli dilekçe olmalıdır. Eğer başvuru sahibinin adı imza sirkülerinde geçmiyorsa (Çin Halk Cumhuriyeti’ne daha önce hiç gitmemişse) dilekçenin noterden onaylatılması veya şirket sahibi tarafından başvuru sahibinin çalıştığına dair noterden beyan vermesi gereklidir.
 • İmza sirküleri
 • Faaliyet belgesi (Son 6 ay içinde alınmış ve aslı olmalıdır.)
 • Vergi levhası (2017 tarihli olmalıdır.)
 • Ziyaret edilecek şirket tarafından gönderilen davetiye konsolosluğa hitaben olmalı ve davetiyeyi gönderen şirket yetkilisinin kimliği bulunmalıdır.
 • Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki şirketler ile yapılan ticaret hacminin kaydı (En az 10.000 USD olmalıdır.)
 • Banka hesap dökümü (Şube yetkilisinin ıslak imza ve kaşesi olmalı şubenin imza sirküleri alınmalı ve en az 5.000 USD yada karşılığı TL bulunmalıdır.)
 • Adli sicil kaydı (Resmi kurum olarak işaretlenip, e-devletten alınabilir. Adli sicil ve arşiv kaydı yoktur olarak 2 maddeli alınmalıdır.)
 • SGK hizmet dökümü (Başvuru sahibinin sigortalılık durumuna göre 4A-4B-4C olarak alınmalıdır.)
 • 2 adet biyometrik ve güncel fotoğraf (Güncel ve 33×48 mm boyutlarında olmalıdır.)
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport (varsa eski pasaportlar ile birlikte)
 • Bilgi formu doldurulmalıdır.
Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Saati : 04:32

Vize Noktası, sizlere danışmanlık hizmeti vererek, vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Deneyimli ekibimiz ile birlikte sizlere, Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru sürecinizde yardımcı oluyor ve formalite işlemler ile zaman kaybetmemenizi sağlıyoruz. Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru ücreti ve detayları öğrenmek için iletişim formunu doldurarak bizlere mail atabilir veya iletişim numaramızdan bize ulaşarak anında bilgi alabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurularında dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar:

1- Vize başvuru sürecinizi hızlandıracak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacak olan başlıca etkenler, evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması, destekleyici belgeler sunulmasıdır.

2- Pasaportunuzun en 6 ay geçerlilik süresi bulunmalı ve yıpranmış olmamalıdır.

3- Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu tüm vize başvurularında, son 3 ay içinde çekilmiş, rötuşsuz, belirtilen ölçülerde ve arka fonu beyaz özelliklere sahip biyometrik fotoğrafları kabul etmektedir.

4- Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’na yapılan vize başvuruları sırasında sunulması gereken belgelerin son 3 ay içinde alınmış ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru değerlendirme sürecinde, sunulan evrakların orijinal nüshaları veya bu belgelere ek olarak yeni belgeler konsolosluk yetkilileri tarafından talep edilebilir.

5- Resmi davetiye ile yapılan başvurularda, eğer Çin Halk Cumhuriyeti’ne daha önce gidilmiş ise işlem süresi 7 iş gündür. Ancak Çin Halk Cumhuriyeti’ne daha önce gidilmemiş ise işlem süresi 7 iş gününü aşabilir. Şirket davetiyesi ile yapılan başvurularda, başvuru sahibi son 2 yıl içerisinde ve daha öncesinde Çin Halk Cumhuriyeti’ne girişleri varsa işlem süresi 7 iş günüdür. Belirtilen sayıda giriş bulunmuyorsa, işlem süresi 7 iş gününü aşabilir. Randevu yoğunlukları ve vize değerlendirme süreci göz önünde bulundurulduğunda, başvurularınızı planladığınız seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapmanızı önermekteyiz.

6-  Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından 04.12.2017 tarihinden itibaren parmak izi uygulamasına geçilmiştir. Belirtilen tarihten sonra parmak izi vermemiş başvuru sahiplerinin, randevu saatinde başvuru merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Parmak izi uygulaması ile birlikte 5 yıl süreyle Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilecek olan ziyaretler için yapılacak vize başvurularında, başvuru sahibinin bulunmasına gerek kalmamaktadır.

7- Başvuru sahipleri tarafından, Irak, Suriye, Afganistan ve Pakistan gibi ülkelere 2 defadan daha fazla giriş yapıldıysa, antetli kağıda ıslak imzalı, kaşeli ve İngilizce olarak gidiş nedeni detaylıca açıklanmalıdır.

8- Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Kayseri, Hatay, Şırnak, Kilis, Hakkari, Van ve Diyarbakır’dan alınmış olan pasaportlar için vize başvurusu yapılamamaktadır.

 

Copyright 2024 © Vize Noktası - Tüm hakları saklıdır.
Bize Yazın